تلاش برای دست‌یابی به شهری بدون دفن پسماند

علی دهنوی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: مشارکت شهروندان برای رسیدن به هدف "کمترین دفن زباله " مهمترین دغدغه سازمان مدیریت پسماند است؛ اگر شهروندان با تفکیک مناسب پسماندتر و خشک از مبدأ با مدیریت شهری و این سازمان همکاری کنند، حجم پسماند ورودی به تاسیسات پردازش کاهش یافته و هزینه‌های دفن پسماند کاهش می‌یابد.

یکشنبه 23 دی 1397 18:5627
طراحی و ساخت خطوط پردازش جدید کارخانه پسماند اصفهان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، علی دهنوی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان  گفت: در اصفهان روزانه هزار تن پسماند شهری تولید می شود که بعد از جمع آوری مورد پردازش و تفکیک قرار می گیرند.وی افزود: حدود ٦۰۰ تن از زباله های شهری قابل برگشت به طبیعت می باشد که ازآن ها برای تولید کود کمپوست استفاده می کنند .

شنبه 15 دی 1397 21:2330
بازديد نخبگان، توليد كنندگان و صاحبان ايده از كارخانه كود آلي و جلسه با كارشناسان سازمان

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند جمعي از نخبگان، توليد كنندگان و صاحبان ايده در شهر اصفهان با هماهنگي  مديريت خلاقيت و فناوري هاي نوين شهري شهرداري اصفهان از كارخانه پردازش پسماند و توليد كود آلي بازديد كرده و با كارشناسان  سازمان جلسه تبادل نظرات و پيشنهادات برگزار كردند.

دوشنبه 14 آبان 1397 14:3019
برگزاري چهارمين جلسه كميته اجرايي مديريت پسماند هاي ساختماني

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند چهارمين جلسه كميته اجرايي پسماندهاي ساختماني، روز چهارشنبه دوم آبان ماه در محل سازمان مديريت پسماند شهرداري اصفهان برگزار گرديد. در ابتداي جلسه جناب آقاي دكتر دهنوي رييس كميته اجرايي پسماندهاي ساختماني پس از مرور صحبتهاي جلسات گذشته به بيان دستور جلسه اين هفته پرداختند.

دوشنبه 07 آبان 1397 16:0442
حضور كارشناسان سازمان مديريت پسماند در نشست هم انديشي كنترل آلودگي هاي مراكز دفع و دفن پسماندهاي عادي

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند، نشست هم انديشي در خصوص موضوعات كنترل آلودگي هاي مراكز دفع و دفن پسماندهاي عادي و آماده سازي زيرساخت هاي تبديل پسماند به انرژي با دعوت سازمان شهرداريها و دهياري هاي كشور و با همكاري و ميزباني سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران و با حضور كارشناسان اين سازمان در تهران برگزار شد.

پنجشنبه 03 آبان 1397 16:0310
اولين نشست كميته تخصصي مديريت پسماند كلانشهر هاي كشور در مشهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند شهرداري اصفهان ; اولين نشست كميته تخصصي مديريت پسماند كلانشهر هاي كشور روز پنجشنبه ۲۶ مهر ماه به ميزباني سازمان مديريت پسماند شهرداري مشهد در شهر مشهد برگزار گرديد.

پنجشنبه 03 آبان 1397 15:2017
بازديد معاون محترم خدمات شهري، رئيس محترم كميسيون خدمات شهري و معاون محترم سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين از كارخانه كود آلي سازمان مديريت پسماند

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند روز دوشنبه شانزدهم مهرماه  معاون محترم خدمات شهري، رئيس محترم كميسيون خدمات شهري و معاون محترم سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين از كارخانه كود آلي و قسمتهاي مختلف آن از جمله مراحل پردازش پسماند و توليد كود كمپوست ،آزمايشگاه كارخانه كود آلي، سالن پردازش پسماند الكترونيكي و صنايع تبديلي، بازديد نموده و در جريان روند توسعه خطوط كارخانه و ساير فعاليتهاي و برنامه هاي سازمان در طرح  تفكيك از مبدا" قرار گرفتند.

سه شنبه 17 مهر 1397 13:3822
حضور مدير عامل و معاون مالي اداري سازمان در نمايشگاه تكنولوژي، نوآوري

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند مدير عامل سازمان جناب آقاي دكتر دهنوي  و معاون مالي اداري سازمان جناب آقاي مهندس صادقي عصر روز چهارشنبه با حضور در اولين نمايشگاه تكنولوژي، نوآوري و استارتاپ ها از غرفه شهرداري اصفهان و ساير بخشهاي نمايشگاه بازديد به عمل آوردند. لازم به توضيح است نخستين نمايشگاه تكنولوژي هاي نوين و استارت آپ ها و يازدهمين نمايشگاه بين‌المللي ماشين‌آلات راهسازي، معدني، خدمات شهري و خودروهاي ديزلي در نمايشگاه بين المللي اصفهان از روز سه شنبه ۳ مهرماه تا جمعه ۶ مهرماه داير مي باشد  كه سازمان مديريت پسماند شهرداري اصفهان نيز در قالب برنامه ها و فرصت هاي كار آفريني در حوزه فناوري هاي پسماند در اين نمايشگاه حضور دارد.

یکشنبه 08 مهر 1397 14:4739
توليد برق از پسماند؛ در حالت انتظار

به گزارش ايمنا، با توجه به تغييرات اقليمي از جمله خشكسالي و بالا رفتن دماي هوا كه توليد و توزيع برق را بويژه در تابستان ها با مشكل مواجه كرده (امسال نيز شاهد خاموشي هاي زيادي بوديم) بهترين راه براي توليد برق و جبران كمبودهاي آن، روي آوردن به توليد انرژي از روش هاي نوين و دوستدار زيست محيط است كه ازجمله آن مي توان به توليد برق از پسماند، اشاره كرد.

شنبه 24 شهریور 1397 14:4326
بازديد مديرعامل و معاونين سازمان از سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران

در نشست مشتركي كه در سالن جلسات سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران با حضور كليه معاونين و مديران آن سازمان برگزار گرديد، تجربيات سازمان مديريت پسماند شهرداري اصفهان در زمينه توليد كود استاندارد و تفكيك پسماند خشك از مبدا تشريح گرديد. در اين جلسه مقرر گرديد جهت افزايش كيفيت كمپوست توليد شده در سايت آراد كوه سازمان مديريت پسماند تهران از تجربيات اصفهان بهره برداري گردد.

شنبه 13 مرداد 1397 14:0134