مدیریت پسماندهاي عمرانی و ساختماني

در شهر اصفهان از سال ۱۳۸۱ تا کنون دفع پسماندهای ساختمانی و عمرانی در محل گردنه زینل انجام می شود. در حال حاضر روزانه حدود ۴۰۰۰ تن پسماند ساختمانی در این سایت دریافت می گردد که این پسماندها توسط پیماتکار مربوطه در محل سایت، ساماندهی می شوند. به منظور مدیریت هرچه بهتر این حجم عظیم از پسماندها، سازمان مدیریت پسماند اصفهان در نظر دارد با همکاری سایر سازمان ها و بخش های مربوطه در شهرداری، مدیریت کامل پسماندهای ساختمانی از محل تولید تا محل دفع نهایی را اجرایی نماید.

دوشنبه 10 می 2021 15:59
توليد كود آلي از پسماند تر خانگی

نخستين كارخانه كود آلي در ايران در سال ۱۳۴۷ در اصفهان به بهره برداري رسيد و پس از آن در سال ۱۳۶۸ كارخانه فعلي در شرق اصفهان در منطقه « گردنه زينل » در زميني در حدود ۱۰۰ هكتار مشغول به كار شد. در اين كارخانه كه روزانه پذیرای حدود 950 تن پسماند عادي توليدي شهر اصفهان می باشد به طور متوسط در حدود ۱۰۰ الي ۱۵۰ تن كود كمپوست جهت استفاده در فضای سبز زمينهاي كشاورزي تولید می شود . 

جمعه 12 مارس 2021 17:03
بازیافت و تفکیک پسماند خشک

مدیریت پسماندهای خشک، شامل جمع آوری و پردازش این پسماند تحت نظارت سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان و توسط پیمانکاران مورد تایید این سازمان انجام می گیرد. شهر اصفهان دارای 15 منطقه شهری است که در دو بخش شرقی و غربی تقسیم بندی شده اند و جمع آوری و مدیریت پسماندهای خشک در هر منطقه بر عهده یک پیمانکار است. تلاش شده تا در انتخاب پیمانکاران رویکرد تخصصی به عنوان اولویت انتخاب لحاظ شود. شیوه جمع آوری پسماندهای خشک در شهر اصفهان در 2 قالب اصلی صورت می گیرد

جمعه 12 مارس 2021 16:32
خدمات آزمایشگاه کنترل کیفی سازمان

باتوجه به اينكه آناليز و آزمايش نمونه هاي مختلف هر محصول، بزرگترين ضامن حفظ كيفيت در توليد آن ميباشد، آزمايشگاه كنترل كيفيت سازمان مديريت پسماند شهرداري اصفهان واقع در كارخانه كود آلي در سال ۱۳۶۸ تاسيس گرديد. اين آزمايشگاه با بهره مندي از كادري متخصص و مجرب و با در اختيار داشتن جديدترين امكانات آزمايشگاهي، نرم افزاري، سخت افزاري و استفاده از استانداردهاي معتبربين المللي، آمادگي كامل نسبت به آناليز نمونه هاي مختلف و ارائه خدمات آزمايشگاهي جهت انجام طرح هاي تحقيقاتي در زمينه هاي آب، پساب، خاك و كود به سازمان ها، دانشگاه ها، موسسات و بخش خصوصي را دارد.

جمعه 13 نوامبر 2020 16:07
مدیریت پسماندهای بیمارستانی

در شهر اصفهان روزانه بیش از ۱۵ تن پسماند بیمارستانی تولید می گردد که بر اساس قانون مدیریت پسماند ها کلیه بیمارستانها ملزم به بی خطر سازی اینگونه پسماندها به روش اتوکلاو شده اند. پسماندهای بیمارستانی پس از بی خطر سازی به صورت جداگانه جمع آوری می گردد.

پنج‌شنبه 12 نوامبر 2020 14:50
فعالیتهای پژوهشی و تحقیقاتی

 سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با چشم انداز "اصفهان 1400، شهر بدون دفن پسماند" و با پیش رو قرار دادن مأموریت "استقرار سیستم مدیریت یکپارچه پسماند" فعالیتها و برنامه های عملیاتی سالیانه خود را پیگیری می کند. در راستای رسیدن به این  چشم انداز انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی جهت دستیابی به اصولی ترین و مناسب ترین روش مدیریت دفع پسماند ضروری است.

سه‌شنبه 13 نوامبر 2018 14:06
تولید ورمي كمپوست

كمپوست كرمي ، عبارت است از كود آلي ( Vermicompost ) ورمي كمپوست بيولوژيكي كه در اثر عبور مداوم و آرام مواد آلي درحال پوسيدگي از دستگاه گوارش گونه ايي از كرم هاي خاكي ودفع اين مواد از بدن كرم حاصل مي گردد . اين مواد هنگام عبور از بدن كرم آغشته به مخاط دستگاه گوارش ، ويتامينها و آنزيمها شده كه در نهايت به عنوان يك كود آلي غني شده و بسيار مفيد براي ساختمان و بهبود عناصر غذايي خاك توليد و مورد مصرف واقع مي گردد .

سه‌شنبه 13 نوامبر 2018 13:57