• شنبه 17 مهر 1400 13:0436
مسئول روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبر داد؛

ساخت اولین مرکز هوشمند آموزش مدیریت پسماند در اصفهان

ساخت اولین مرکز هوشمند آموزش مدیریت پسماند در اصفهان

مسئول روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از پیشرفت 80 درصدی پروژه احداث مرکز هوشمند آموزش مدیریت پسماند خبر داد.

حمیدرضا رضوانی با اعلام این خبر افزود: مرکز هوشمند آموزش مدیریت پسماند در محل موزه علوم و فنون اداره کل آموزش و پرورش اصفهان کلید خورده و هم اکنون فاز سخت افزاری آن تا حدود زیادی تکمیل شده و به زودی به اتمام می رسد.

وی ادامه داد: موازی با بخش سخت افزاری در حوزه نرم افزاری شامل تولید محتوا، ساخت کلیپ، نمایش و سناریو نیز تیم کارشناسی مشغول به کار است و در این زمینه نیز محتوا تهیه شده و در حال تبدیل شدن به فایل های چندرسانه ای است.

رضوانی با اشاره به سناریو و بخش های آموزشی این مرکز توضیح داد: نمایش چندبعدی در یک هواپیمای شبیه سازی شده که با موضوع وضعیت پسماندها در کره زمین، بخش آغازین پروسه آموزش در این مرکز است و سپس بازدیدکنندگان با عبور از یک تونل و آشنایی با فرآیندهای سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان وارد یک سالن نمایشی گردان می شوند و در قالب برنامه های نمایشی با تکنیک های جذاب از جمله تکنیک سایه و تکنیک کروماکی، مفاهیم دیگر را نیز می آموزند.

مسئول روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: مخاطبان اصلی این مرکز دانش آموزان هستند که در قالب برنامه های بازدید آموزش های مربوط به مدیریت انواع پسماندها را می آموزند.

به گفته رضوانی سالانه حدود 25 هزار نفر از این مرکز بازدید می کنند و علاوه بر آن امکان بازدید و آموزش سایر اقشار نیز فراهم خواهد شد.