• پنجشنبه 08 اسفند 1398 08:3716
تصمیم‌گیری برای سرنوشت پسماندها با شیوع کرونا!

در صورت ایجاد شرایط اضطرار به مدت دو ماه پسماندهای شهر وارد کارخانه پردازش نخواهد شد و به صورت مستقیم دفن می‌شود

در صورت ایجاد شرایط اضطرار به مدت دو ماه پسماندهای شهر وارد کارخانه پردازش نخواهد شد و به صورت مستقیم دفن می‌شود

محمد صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: در صورت ایجاد شرایط اضطرار به مدت دو ماه پسماندهای شهر وارد کارخانه پردازش نخواهد شد و به صورت مستقیم دفن می‌شود که البته تصمیم‌گیری برای انجام این مهم در کمیته بحران و معاونت شهری انجام خواهد شد.

وی افزود: در راستای جلوگیری از ابتلای کارکنان و عوامل مدیریت پسماند به ویروس کرونا، در مرکز پردازش پسماندهای خشک نیز برنامه‌های آموزشی شامل نصب بنر و پوستر آموزشی در نظر گرفته شده و کارکنان این مرکز نیز به تجهیزات ایمنی و بهداشتی شامل دستکش، ماسک بهداشتی و محلول ضدعفونی مجهز خواهند شد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: در محل سازمان نیز علاوه بر تجهیز سرویس‌های بهداشتی به مواد شوینده مناسب، دستگاه محلول‌های ضدعفونی در چند نقطه مختلف سازمان مدیریت پسماند نصب شده تا افراد بتوانند پس از تماس با سطوح مختلف، دست‌های خود را به منظور پیشگیری از انتقال ویروس ضدعفونی کنند.

وی با بیان اینکه به صورت روزانه کارکنان سازمان مدیریت پسماند مورد تست سلامت قرار می‌گیرند، تاکید کرد: خوشبختانه تمام بخش‌های کارخانه پردازش از هفته قبل تاکنون به صورت روزانه ضدعفونی می‌شود.

صادقی گفت: به منظور حفظ سلامت کارکنان و پرسنل این سازمان، ناظران سازمان به تجهیزات مراقبتی و بهداشتی شامل ماسک‌های بهداشتی و دستکش یکبار مصرف مجهز شده‌اند تا در فعالیت‌های نظارتی خود از آنها استفاده کنند و افزون بر این محلول‌های ضدعفونی کننده دست نیز در بین آنها توزیع خواهد شد تا پس از تماس با سطوح دست‌های خود را ضدعفونی کنند.

وی با اشاره به ارائه آموزش‌های لازم در زمینه خود مراقبتی به متصدیان ایستگاه‌های بازیافت و مأموران جمع‌آوری پسماند خشک، اظهار کرد: با توجه به لزوم پیشگیری برای حفاظت از خود در مقابل این بیماری، رعایت بهداشت فردی ضروری است به همین سبب برنامه آموزشی شامل ارائه آموزش‌های شفاهی همراه با تهیه و نصب پوسترهای آموزش پیشگیری از انتقال این ویروس در نظر گرفته شده است.