• یکشنبه 20 بهمن 1398 12:5615

برگزاری جوانه های بازیافت همزمان با دهه مبارک فجر در اصفهان

 برگزاری جوانه های بازیافت همزمان با دهه مبارک فجر در اصفهان

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از برگزاری برنامه جوانه های بازیافت همزمان با دهه مبارک فجر در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمد صادقی گفت: مجموعه جشن های جوانه های بازیافت با هدف ارائه آموزش های کاربردی و مفید در زمینه شناخت و مدیریت پسماندها، تفکیک از مبدأ، کاهش تولید پسماند، حذف پلاستیک ها در قالب بخش های شاد و مورد علاقه کودکان مانند سرود و نمایش توسط مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در دهه مبارک فجر برگزار می شود.

وی به استفاده از کارکتر آموزشی سازمان با عنوان پاکیمن در این برنامه ها اشاره کرده و افزود: این کارکتر در اکثر تولیدات و برنامه های آموزشی به عنوان شخصیت نمادین مدیریت پسماند مورد استفاده قرار گرفته و در این ویژه برنامه ها نیز در یک نمایش نقش آفرینی می کند.

صادقی با اشاره به این که بیش از 25 جشن تا پایان سال در این زمینه اجرا خواهد شد، اضافه کرد: این برنامه ها در مناطق مختلف شهر اصفهان برگزار خواهد شد و پس از اطلاع رسانی، مدارس می توانند در صورت تمایل جهت حضور دانش آموزان اقدام کنند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان آموزش به کودکان و نوجوانان را از جمله برنامه های کلیدی و رویکردهای دائمی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان دانسته و بیان کرد: کودکان و نوجوانان بیش از سایر گروه های سنی به آموزش نیاز دارند و واکنش بهتری هم به آموزش ها نشان می دهند، از این رو بخش زیادی از برنامه ها و تولیدات آموزشی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از جمله جشن های مناسبتی، کتب، پوسترهای اینفوگرافیک، بازی های فکری حرکتی و ... مناسب این قشر تدوین شده است.