• سه شنبه 21 مرداد 1399 12:3743
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبر داد:

اجرای طرح واکسیناسیون بیماری هپاتیت "ب" ویژه عوامل جمع آوری پسماند خشک در اصفهان

اجرای طرح واکسیناسیون بیماری هپاتیت "ب" ویژه عوامل جمع آوری پسماند خشک در اصفهان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: عوامل جمع آوری پسماند خشک در شهر اصفهان در برابر بیماری هپاتیت" ب" واکسینه می شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند، رحیم محمدی بیان داشت: با هدف جلوگیری از انتقال این بیماری و ارتقای بهداشت و سلامت در میان متصدیان ایستگاه های بازیافت، رانندگان و کارگران، طرح واکسیناسیون این افراد در برابر بیماری هپاتیت "ب" انجام می شود.

وی ادامه داد: این طرح طی همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان و مراکز بهداشت 1 و 2 استان اجرا می شود و به این منظور حدود 330 معرفی نامه برای این افراد صادر شده است که پس از مراجعه به پایگاه های سلامت مربوطه، می توانند واکسن را دریافت کنند.

محمدی با اشاره به این که این طرح به طور رایگان برای این افراد اجرا می شود، اضافه کرد: مجموعاً طرح واکسیناسیون حدود یک هفته به طول خواهد انجامید و در این مدت نیروهایی از سازمان به منظور نظارت بر اجرای آن و واکسینه شدن کلیه عوامل جمع آوری و دریافت پسماند خشک ، در مراکز تعیین شده برای واکسیناسیون حضور خواهند داشت.

این مقام مسئول با اشاره به تلاش سازمان مبنی بر ارتقای سطح بهداشت و سلامت عوامل جمع آوری در کلیه فرآیندهای جمع آوری و پردازش پسماند خشک، اضافه کرد: اگرچه کوشش ما در سازمان با این رویکرد است که با اجرای طرح هایی مانند واکسیناسیون یا آموزش های بهداشتی و خود مراقبتی، خطر ابتلا به انواع بیماری ها به خصوص بیماری های ویروسی را تا حد امکان کاهش دهیم، اما در این میان نقش شهروندان نیز بسیار مهم است زیرا اگر شهروندان در تفکیک از مبدأ ملاحظات ضروری را رعایت نکنند و اقلام آلوده را همراه با پسماند خشک تحویل دهند، ممکن است ضریب خطر انتقال بیماری های خطرناک بالاتر رود و به همین علت هم مشارکت شهروندان در پیشگیری از بیماری ها با تفکیک صحیح و اصولی در کنار واکسیناسیون، حائز اهمیت است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان یادآوری کرد: به همین علت هم تأکید ما استفاده از جعبه ایمن برای پسماندهای خطرناک مثل تیغ و ژیلت و تحویل به صورت جداگانه است تا بتوان از خطر این نوع از پسماندها در امان بود.