بهره‌برداری از پروژه احداث خطوط پیشرفته کارخانه پردازش پسماند در سال ۹۹

محمد صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: از سال گذشته طراحی و عملیات احداث پروژه خطوط کارخانه پردازش پسماند شهر اصفهان آغاز و برای اجرای کامل آن حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به افزایش بازدهی خطوط جدید نسبت به خطوط فعلی کارخانه پردازش پسماندهای شهر، تصریح کرد: کارایی و بازدهی پروژه خطوط جدید کارخانه پردازش پسماند شهر اصفهان نسبت به خطوط فعلی بسیار بیشتر است.

یکشنبه 17 فروردین 1399 12:10
تعطیلی موقت فعالیت های جمع آوری و پردازش پسماند خشک

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از تعطیلی موقتی تمام فعالیت های جمع آوری و پردازش پسماندهای خشک به مدت محدود و به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا خبر داد.

 محمد صادقی با اعلام این خبر، اظهارکرد: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و تهدیدات ناشی از آن برای سلامت شهروندان و فعالان حوزه مدیریت پسماند و به منظور جلوگیری از انتقال ویروس در این عرصه، به طور موقت فعالیت های مربوط به بحث پردازش و جمع آوری متوقف شده است.

شنبه 09 فروردین 1399 12:10
تعطیلی ایستگاههای بازیافت اصفهان

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و توقف هر نوع فعالیتی که می‌تواند به شیوع این بیماری منجر شود، فعالیت ایستگاه‌های بازیافت در شهر متوقف شده است. محمد صادقی افزود: برای کاهش تعامل میان شهروندان و متصدیان ایستگاه‌ها و تماس با سطوح مختلف و پسماند‌ها این تصمیم گرفته شده است تا احتمال ابتلای شهروندان و متصدیان به صفر برسد.

جمعه 08 فروردین 1399 12:10
گام بزرگ زیست محیطی اصفهان برای رسیدن به شهری بدون پسماند

به گزارش خبرنگار ایمنا، فرآیند پردازش از جمله مهم‌ترین بخش‌های مدیریت پسماند است و برای آنکه به درستی انجام شود، توان سخت افزاری، دانش و مهارت در کنار هم لازم است.

یکشنبه 03 فروردین 1399 12:10
دفع مستقیم پسماندها در شرایط فعلی/ ماسک و دستکش را در زباله های تر بریزید

معاون برنامه ریزی و پژوهش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به وجود ماسک، دستکش و دستمال کاغذهای استفاده شده در زباله های خانگی که عفونی تلقی شده و برای کارگران خطرآفرین هستند، از شهروندان خواست در شرایط فعلی، این اقلام را در زباله های تر بریزند تا مستقیم دفع شود.

پنجشنبه 29 اسفند 1398 12:10
مدیر آزمایشگاه کنترل کیفیت سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از توزیع حدود هزار بسته ماده هیپوکلریت کلسیم جهت تهیه محلول گندزدای سطوح، در میان برخی سازمان ها، معاونت های خدمات شهری و شهرداری های مناطق ۱۵گانه اصفهان به منظور پیشگیری از شیوع کرونا خبر داد

احمدرضا تقی‌پور در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: یک بسته ۳۰ گرمی هیپوکلریت کلسیم پس از حل شدن در ۲۰ لیتر آب می‌تواند یک محلول مناسب برای گندزدایی سطوح و با قابلیت کشتن ویروس‌ها از جمله ویروس خطرناک کرونا تولید کند و به صورت روزانه مورد استفاده قرار بگیرد.

یکشنبه 25 اسفند 1398 12:10
معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از صدور حکم دادستانی اصفهان جهت همکاری نیروی انتظامی با سازمان مدیریت پسماند در زمینه برخورد با عوامل غیر مجاز جمع آوری پسماند خبر داد.

محمد منوچهری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه فعالیت عوامل غیر مجاز جمع آوری پسماند شامل خودروها، دوره گردها، انبارهای غیرمجاز می‌تواند تبعات بسیاری برای بهداشت و سلامت شهروندان و وضعیت محیط زیست شهری داشته باشد، معاونت اجرایی سازمان همواره پیگیر برخورد قانونی با عوامل غیر مجاز بوده است و در این زمینه با مراجع قضائی رایزنی‌های بسیاری کرده است.

یکشنبه 25 اسفند 1398 12:10
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از کاهش تولید پسماند در اصفهان از بازه زمانی ابتدای فروردین ۹۸ تا پایان بهمن ۹۸ نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته خبر داد.

محمد صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: کاهش تولید پسماند یکی از مهم‌ترین شاخص‌های پیشرفت در مدیریت پسماند محسوب می‌شود که نشانگر بهبود سطح مشارکت شهروندی و همچنین بیانگر وضعیت اقتصادی و اجتماعی است.

یکشنبه 25 اسفند 1398 12:07
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: پسماندهای عفونی به هیچ عنوان وارد کارخانه پردازش نمی‌شود و در سایت سگزی اصولی دفن می‌شود.

محمد صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: روزانه بین ۱۵ تا ۱۶ تن پسماند عفونی و بیمارستانی از کلینیک‌ها، مطب پزشکان و بیمارستان‌های شهر اصفهان جمع‌آوری و دفن می‌شود در حالی‌که تکنولوژی روز دنیا، سوزاندن پسماندهای عفونی به خاطر خطرات و مشکلات زیست محیطی فراوان آن است؛ از این رو با سازمان حفاظت محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی هماهنگی شده تا ابر پروژه احداث پسماند سوز بیمارستانی در این کلانشهر اجرایی شود.

دوشنبه 12 اسفند 1398 09:43
معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از اجرای تمهیدات آموزشی و بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونای متصدیان و نیروهای مدیریت پسماند خشک خبر داد.

محمد منوچهری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در سطح کشور و به تبع انتشار ویروس در شهر، سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان، پیشگیری را به عنوان اولویت اصلی فعالیت‌های خود مد نظر قرار داده و اقداماتی را هم به این منظور انجام داده است.

یکشنبه 11 اسفند 1398 10:17
در صورت ایجاد شرایط اضطرار به مدت دو ماه پسماندهای شهر وارد کارخانه پردازش نخواهد شد و به صورت مستقیم دفن می‌شود

محمد صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: در صورت ایجاد شرایط اضطرار به مدت دو ماه پسماندهای شهر وارد کارخانه پردازش نخواهد شد و به صورت مستقیم دفن می‌شود که البته تصمیم‌گیری برای انجام این مهم در کمیته بحران و معاونت شهری انجام خواهد شد.

پنجشنبه 08 اسفند 1398 08:37
اجرای اقدامات پیشگیرانه این سازمان برای جلوگیری از ابتلای کارکنان سازمان، متصدیان ایستگاه‌های بازیافت

محمد صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: باتوجه بر اهمیت سلامت همه شهروندان حساسیت‌ها برای اقدامات پیشگیرانه افزایش پیدا کرده است.

دوشنبه 05 اسفند 1398 09:08
در ایام پایانی سال؛ سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان: آماده دریافت پسماندهای حجیم هستیم

محمد منوچهری در گفتگو با صاحب نیوز بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن روزهای پایانی سال و آغاز زمان خانه تکانی توسط شهروندان، برخی اقلام مورد استفاده خانواده ها مانند مبل، موکت، میز، کمد، فرش و … مستعمل شده و شهروندان قصد خروج آن ها از منزل را دارند.

دوشنبه 05 اسفند 1398 09:00
رونمایی از 4 جلد کتاب تخصصی کودک در حوزه مدیریت پسماند

در این مراسم که با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان، معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان، سرپرست سازمان مدیریت پسماند و ارزیاب ارشد دوره تعالی سازمانی برگزار شد، 4 نسخه کتاب از مجموعه کتاب های پاکیمن و تبدیل شوندگان رونمایی شد.

پنجشنبه 01 اسفند 1398 11:53
آموزش؛ شاه کلید مشارکت در مدیریت پسماند

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در تشریح جزییات طرح­های آموزشی، توضیح می دهد: در حوزه مشارکت شهروندی در مدیریت پسماندها چند رفتار مهم تعریف شده که لازم است از سوی شهروندان انجام شود و اغلب آموزش­ها هم با محوریت عمل به این رفتارها صورت می گیرد.

پنجشنبه 24 بهمن 1398 08:51
مدیریت پسماند؛ روی خط توسعه

خطوط جدید و پیشرفته پردازش پسماند به کارخانه کود آلی شهرداری اصفهان اضافه می شود؛

چهارشنبه 23 بهمن 1398 08:58
سیستم هاضم تولید بیوگاز از زباله های شهری ساخته می شود

طرح ساخت و راه اندازی پایلوت سیستم هاضم بی هوازی تولید بیوگاز از زباله های کلان شهر اصفهان به محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی محول شد.

چهارشنبه 23 بهمن 1398 08:30
 برگزاری جوانه های بازیافت همزمان با دهه مبارک فجر در اصفهان

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از برگزاری برنامه جوانه های بازیافت همزمان با دهه مبارک فجر در اصفهان خبر داد.

یکشنبه 20 بهمن 1398 12:56
استفاده از تجهیزات پیشرفته در کارخانه تولید کود آلی در اصفهان

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: در خطوط جدید پردازش کارخانه تولید کود آلی در اصفهان از تجهیزات پیشرفته پردازش پسماند استفاده شده است.

سه شنبه 01 بهمن 1398 13:27
احداث لاگون های تبخیری برای مدیریت شیرابه در اصفهان

رئیس کارخانه تولید کود آلی شهرداری اصفهان ازاحداث لاگون های تبخیری برای مدیریت شیرابه و کاهش تاثیرات آن بر محیط زیست در اصفهان خبر داد.

پنجشنبه 26 دی 1398 09:08

صفحه‌ها