توليد كود آلي از پسماند تر

نخستين كارخانه كود آلي در ايران در سال ۱۳۴۷ در اصفهان به بهره برداري رسيد و پس از آن در سال ۱۳۶۸ كارخانه فعلي در شرق اصفهان در منطقه « گردنه زينل » در زميني در حدود ۱۰۰ هكتار مشغول به كار شد. در اين كارخانه كه روزانه پذیرای حدود ۱۰۰۰ تن پسماند عادي توليدي شهر اصفهان می باشد به طور متوسط در حدود ۱۰۰ الي ۱۵۰ تن كود كمپوست جهت استفاده در فضای سبز زمينهاي كشاورزي تولید می شود . 

سه شنبه 22 آبان 1397 17:03
بازیافت و تفکیک پسماند خشک

در شهر اصفهان وظيفه جمع آوري مواد قابل بازيافت از سطح 15 منطقه شهري با نظارت و مديريت سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان برعهده پيمانكاران واجد شرایط ميباشد. نحوه جمع آوري مواد قابل بازيافت در شهر اصفهان به اين صورت مي باشد كه پس از مراجعه مأموران جمع آوری پسماند خشک به درب منازل، اقلام قابل بازيافت را كه شامل لاك و پلاستيك، كاغذ و مقوا، نايلون و نايلكس، شيشه و فلزات، ظروف آب معدني و نوشابه مي باشد را جمع آوري كرده و تقريبا"به ازاء هر 2 تا 4  كيلوگرم مواد قابل بازيافت ، يك بسته كيسه زباله اهداء مي شود.

سه شنبه 22 آبان 1397 16:32
خدمات آزمایشگاه کنترل کیفی سازمان

باتوجه به اينكه آناليز و آزمايش نمونه هاي مختلف هر محصول، بزرگترين ضامن حفظ كيفيت در توليد آن ميباشد، آزمايشگاه كنترل كيفيت سازمان مديريت پسماند شهرداري اصفهان واقع در كارخانه كود آلي در سال ۱۳۶۸ تاسيس گرديد. اين آزمايشگاه با بهره مندي از كادري متخصص و مجرب و با در اختيار داشتن جديدترين امكانات آزمايشگاهي، نرم افزاري، سخت افزاري و استفاده از استانداردهاي معتبربين المللي، آمادگي كامل نسبت به آناليز نمونه هاي مختلف و ارائه خدمات آزمايشگاهي جهت انجام طرح هاي تحقيقاتي در زمينه هاي آب، پساب، خاك و كود به سازمان ها، دانشگاه ها، موسسات و بخش خصوصي را دارد.

سه شنبه 22 آبان 1397 16:07
مدیریت پسماندهاي عمرانی و ساختماني

در شهر اصفهان از سال ۱۳۸۱ تا کنون دفع پسماندهای ساختمانی و عمرانی در محل گردنه زینل انجام می شود. در حال حاضر روزانه حدود ۴۰۰۰ تن پسماند ساختمانی در این سایت دریافت می گردد که این پسماندها توسط پیماتکار مربوطه در محل سایت، ساماندهی می شوند. به منظور مدیریت هرچه بهتر این حجم عظیم از پسماندها، سازمان مدیریت پسماند اصفهان در نظر دارد با همکاری سایر سازمان ها و بخش های مربوطه در شهرداری، مدیریت کامل پسماندهای ساختمانی از محل تولید تا محل دفع نهایی را اجرایی نماید.

سه شنبه 22 آبان 1397 15:59
مدیریت پسماندهای بیمارستانی

در شهر اصفهان روزانه بیش از ۱۵ تن پسماند بیمارستانی تولید می گردد که بر اساس قانون مدیریت پسماند ها کلیه بیمارستانها ملزم به بی خطر سازی اینگونه پسماندها به روش اتوکلاو شده اند. پسماندهای بیمارستانی پس از بی خطر سازی به صورت جداگانه جمع آوری می گردد.

سه شنبه 22 آبان 1397 14:50

 سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با چشم انداز "اصفهان 1400، شهر بدون دفن پسماند" و با پیش رو قرار دادن مأموریت "استقرار سیستم مدیریت یکپارچه پسماند" فعالیتها و برنامه های عملیاتی سالیانه خود را پیگیری می کند. در راستای رسیدن به این  چشم انداز انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی جهت دستیابی به اصولی ترین و مناسب ترین روش مدیریت دفع پسماند ضروری است.

سه شنبه 22 آبان 1397 14:06
تولید ورمي كمپوست

كمپوست كرمي ، عبارت است از كود آلي ( Vermicompost ) ورمي كمپوست بيولوژيكي كه در اثر عبور مداوم و آرام مواد آلي درحال پوسيدگي از دستگاه گوارش گونه ايي از كرم هاي خاكي ودفع اين مواد از بدن كرم حاصل مي گردد . اين مواد هنگام عبور از بدن كرم آغشته به مخاط دستگاه گوارش ، ويتامينها و آنزيمها شده كه در نهايت به عنوان يك كود آلي غني شده و بسيار مفيد براي ساختمان و بهبود عناصر غذايي خاك توليد و مورد مصرف واقع مي گردد .

سه شنبه 22 آبان 1397 13:57