• یکشنبه 23 شهریور 1399 09:1301

فاز دوم توزیع جعبه های ایمن در مراکز بهداشت اصفهان آغاز می شود

فاز دوم توزیع جعبه های ایمن در مراکز بهداشت اصفهان آغاز می شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از رایزنی جهت اجرای فاز دوم توزیع جعبه های ایمن از طریق مراکز بهداشت شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ رحیم محمدی با اشاره به رایزنی جهت اجرای فاز دوم توزیع جعبه های ایمن از طریق مراکز بهداشت شهر اصفهان، گفت: طبق برآوردها، بیماران خاص مانند بیماران مبتلا به قند خون، فشار خون و بیماران کلیوی از جمله تولید کنندگان عمده پسماندهای خطرناک خانگی مانند سر سرنگ و لانست هستند و به همین دلیل در فاز اول توزیع جعبه های ایمن پس از توزیع 430 هزار جعبه در مدارس، 55 هزار جعبه ایمن هم از طریق مراکز بهداشت میان بیماران خاص توزیع شد.

وی ادامه داد: بر همین اساس و با توجه به استقبال گسترده شهروندان و ضرورت تداوم استفاده بیماران خاص از این جعبه ها برای ذخیره سازی و تحویل جزء ویژه پسماندهای خانگی، رایزنی ها با مراکز بهداشت شهر اصفهان برای توزیع مرحله دوم جعبه های ایمن آغاز شده و مکاتباتی هم صورت گرفته است.

محمدی افزود: در این راستا پیرو مساعدت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و همکاری واحد بهداشت محیط و مبارزه با بیماری های مراکز بهداشت شهر اصفهان، این همکاری در اسرع وقت کلید می خورد و جعبه های ایمن مجدداً در اختیار بیماران خاص قرار می گیرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان این اقدام را در ارتقای بهداشت محیط زیست و پیشگیری از شیوع بیماری ها بسیار موثر دانسته و بیان کرد: استفاده از جعبه ایمن سبب می شود تا پسماندهایی مانند تیغ، ژیلت، سرسرنگ، لانست قند خون و غیره که ممکن است آلوده به ویروس ها یا دیگر عوامل بیماری ها زا باشند، در مخزن جداگانه جمع آوری شوند و از تماس آن ها با دست یا محیط زیست جلوگیری شود.

وی با اشاره به این که هم اکنون جعبه های ایمن در ایستگاه های بازیافت سراسر شهر قابل دسترسی است، توضیح داد: علاوه بر توزیع جعبه های ایمن در مراکز بهداشت به منظور تسهیل دسترسی بیماران خاص به این تجهیزات، ایستگاه های بازیافت نیز به جعبه های ایمن مجهز شده اند و شهروندان می توانند پس از پر شدن جعبه آن را تحویل داده و جعبه نو دریافت کنند.