• سه شنبه 23 مهر 1398 09:1710

عرضه کیسه های نایلونی بهداشتی نگهداری پسماند خشک در ایستگاه های بازیافت

عرضه کیسه های نایلونی بهداشتی نگهداری پسماند خشک در ایستگاه های بازیافت

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از توزیع کیسه­ های نایلونی بهداشتی ساخته شده از مواد با کیفیت، در ایستگاه­های بازیافت سراسر شهر با هدف ذخیره، نگهداری و تحویل پسماندهای خشک خبر داد.

عرضه کیسه­ های نایلونی بهداشتی نگهداری پسماند خشک در ایستگاه­های بازیافت

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از توزیع کیسه­های نایلونی بهداشتی ساخته شده از مواد با کیفیت، در ایستگاه­های بازیافت سراسر شهر با هدف ذخیره، نگهداری و تحویل پسماندهای خشک خبر داد.

محمد منوچهری با اعلام این خبر ادامه داد: تاکنون کیسه­های نایلونی مشکی رنگ که تهیه شده از مواد نامرغوب بود، در ایستگاه­ها در اختیار شهروندان قرار می­گرفت که طی هماهنگی و اقدامات به عمل آمده، این کیسه­ها حذف و کیسه­های نایلونی آبی رنگ تهیه شده از مواد خام با کیفیت، جایگزین آن­ها شد.

وی ادامه داد: کیسه­های مشکی رنگ از مقاومت و استحکام کافی برخوردار نبوده و علاوه بر آن از نظر بهداشتی فاقد استانداردهای لازم بوده و به همین جهت نیز در فرآیند بازیافت، برای تبدیل به مواد دیگر چندان مناسب نبود اما کیسه­های نایلونی آبی رنگ جدید از نظر بهداشتی دارای کیفیت بیشتری بوده و همچنین به لحاظ مقاومت و امکان بازیافت مناسب تر هستند.

منوچهری با اشاره به این که تا چند روز آینده تمامی ایستگاه­های بازیافت سطح شهر اصفهان به نایلون­های بهداشتی آبی رنگ به جای کیسه­های مشکی مجهز می­شوند، بیان کرد: شهروندان از این پس می­توانند در صورت تمایل با تحویل پسماندهای خشک خود، بسته به میزان وزن پسماند، کیسه­های نایلونی بهداشتی تحویل بگیرند.

منوچهری با اشاره به ارتقای کمی و کیفی هدایای ایستگاه­های بازیافت در جهت توسعه فرهنگ تفکیک از مبدأ، بیان کرد: طرح­های تشویقی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان برای تقدیر از عملکرد شهروندان فعال و همراه تداوم دارد و در این مسیر ضمن پیش بینی هدایا و جوایز متنوع و بهبود کیفیت اقلامی مانند شوینده­ها و کیسه­های پلاستیکی؛ برای افرادی که بیشتری همکاری را با ایستگاه­های بازیافت دارند، برنامه­های جشن ادواری و قرعه کشی نیز در نظر گرفته ایم تا شهروندان پس از رسیدن به میزان مشخصی از فعالیت بتوانند در قرعه کشی هدایای ویژه نیز شرکت کنند.