طرح خلاقانه سازمان پسماند؛ تعویض کتاب و دفتر کهنه با لوازم التحریر نو

شهردار اصفهان با اشاره به طرح خلاقانه سازمان مدیریت پسماند مبنی بر تعویض کتاب و دفتر کهنه دانش‌آموزان با لوازم التحریر نو در ایستگاه‌های ثابت بازیافت، گفت: این اقدام در راستای فرهنگ‌سازی بازیافت برای دانش‌آموزان است تا همه برای ارتقاء شهر همگام و همراه باشند.

شنبه 30 شهریور 1398 09:52
آغاز اولین دوره فرآیند ارزیابی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان براساس الگوی تعالی سازمانی

روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اعلام کرد:

آغاز اولین دوره فرآیند ارزیابی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان بر اساس الگوی تعالی سازمانی

جلسات ارزیابی اجرای الگوی تعالی سازمانی، در سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند و معاونان ایشان، تیم متخصصان ارزیاب و مسئولان واحدهای مختلف این سازمان آغاز شد.

پنجشنبه 28 شهریور 1398 09:33
تفکیک از مبدأ مختص پسماند خشک نیست/ارتقاء مشارکت شهروندان اصفهانی در طرح‌های مدیریت پسماند

اگرچه مدیریت پسماند بخش‌ها و اجزای مختلفی دارد که از زمان تولید تا پردازش و بازیافت ادامه می‌یابد، اما به دلیل اهمیت و نقش ویژه‌ای که تفکیک از مبدأ در موفقیت و کیفیت بخش‌های بعدی مدیریت پسماندها دارد، اجرای صحیح آن از منظر زیست محیطی، مدیریت شهری و مسئولیت اجتماعی حائز اهمیت است.

پنجشنبه 21 شهریور 1398 11:04
استقرار نظام مدیریت استراتژیک در سازمان پسماند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علی دهنوی بیان داشت:سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان، برای تسریع روند رو به پیشرفت خود در حل مسائل این حوزه و پاسخگویی به نیازهای شهر، اقدام به برنامه ریزی جهت استقرار نظام مدیریت استراتژیک در این سازمان کرده است.

چهارشنبه 20 شهریور 1398 12:38
بازی و کتاب ابزارهایی برای آموزش در موضوعات زیست محیطی

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: آموزش و فرهنگسازی دو رکن پایه و اساسی در تحقق هدف‌های زیست محیطی و از جمله در زمینه مدیریت پسماندها است.

چهارشنبه 13 شهریور 1398 09:21
نخستین فاز تحلیل آماری و بررسی جعبه های ایمن پر شده در اصفهان اجرا شد

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علی دهنوی با اشاره به ارائه جعبه های ایمن  درایستگاه های بازیافت گفت: در بهار سال جاری طرح توزیع فراگیر جعبه ­های ایمن مختص جزء ویژه پسماندهای خانگی اجرا شد تا شهروندان از این پس پسماندهای ویژه خود را به طور جداگانه در این جعبه ­ها جمع آوری کرده و تحویل ایستگاه ­های بازیافت دهند.

پنجشنبه 07 شهریور 1398 12:45
افزایش 2 برابری پسماند خشک در اصفهان

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علی دهنوی با اشاره به طرح تخصصی شدن جمع آوری پسماند خشک در اصفهان گفت: میزان پسماند شهر اصفهان از 37 تن در خرداد ماه سال جاری به بیش از 75 تن افزایش یافت.

چهارشنبه 06 شهریور 1398 08:16
تنها به منافع اقتصادی در مسائل زیست محیطی نباید توجه کرد

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: تبدیل زباله به کمپوست یک حرکت زیست محیطی است که ما را به سمت توسعه پایدار سوق می‌دهد و در این زمیته باید منافع اقتصادی در اولویت های بعدی باشدچراکه آنچه بیش از بیش اهمیت دارد حفظ محیط زیست است.

دوشنبه 04 شهریور 1398 08:12
مشارکت شهروندان اصفهانی در طرح های مدیریت پسماند رو به رشد است

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، اگرچه مدیریت پسماند بخش ها و اجزای مختلفی دارد که از زمان تولید، تا پردازش و بازیافت ادامه می یابد، اما به دلیل اهمیت و نقش ویژه ای که تفکیک از مبدأ در موفقیت و کیفیت بخش های بعدی مدیریت پسماندها دارد، اجرای صحیح این بخش همواره مورد تأکید بوده و از منظر زیست محیطی، مدیریت شهری و مسئولیت اجتماعی حائز اهمیت است.

یکشنبه 03 شهریور 1398 12:10
نخستین پردیس نمایشگاهی زیست‌محیطی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

مشارکت شهروندان از طریق کاهش تولید و تفکیک پسماندها یکی از اقتصادی‌ترین روش‌ها برای مدیریت پسماند در کشورهای پیشرفته است.

یکشنبه 27 مرداد 1398 10:52
نوسازی و یکسان سازی پوشش و تبلیغات عوامل جمع آوری پسماند خشک

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از تغییرات خودروهای جمع آوری پسماندهای خشک سطح شهر برای بهبود سیمای بصری و قابلیت تشخیص خودروهای بخش شرقی و غربی شهر، خبر داد

چهارشنبه 23 مرداد 1398 12:45
توقیف بار ۱۷۲ دوره‌گرد غیرمجاز جمع‌آوری پسماند

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: حدود ۱۷۲ دوره گرد غیرمجاز که اقدام به جمع آوری غیرقانونی پسماند در سطح شهر می‌کردند شناسایی و بار آنها توقیف شد.

یکشنبه 20 مرداد 1398 16:52
خبرگزاری ایمنا بر اصول صداقت و امانت داری تکیه دارد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: خبرگزاری ایمنا بر اصول ارزشمندی مانند صداقت و و امانت داری تکیه دارد و در مسیر اطلاع رسانی به هنگام خوش درخشیده است.

شنبه 19 مرداد 1398 12:56
تمدید گواهینامه همکار اداره استاندارد سازمان مدیریت پسماند برای نهمین دوره متوالی

مدیر آزمایشگاه کنترل کیفیت سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبر داد:

تمدید گواهینامه همکار اداره استاندارد سازمان مدیریت پسماند برای نهمین دوره متوالی

مدیر آزمایشگاه کنترل کیفیت سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از تمدید گواهینامه آزمایشگاه همکار اداره استاندارد برای این سازمان برای 2سال و از تیرماه سال جاری خبرداد.

پنجشنبه 17 مرداد 1398 16:58
طرح جداسازی پسماند خطرناک در اصفهان آغاز شد

اصفهان - ایرنا - مدیرعامل مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از آغاز اجرای طرح جداسازی و جمع آوری پسماندهای ویژه و خطرناک این کلانشهر در ماه جاری خبر داد

چهارشنبه 16 مرداد 1398 12:30
افزایش ۳۵ درصدی پسماند ساختمانی نشانه رشد ساخت و ساز است

علی دهنوی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: پسماندهای ساختمانی در تیرماه سال‌جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۳۳ درصد افزایش داشته که این آمار نشانگر رشد ساخت و ساز در سال جاری است.

سه شنبه 15 مرداد 1398 16:59
 برگزاری تورهای آموزشی بازدید از کارخانه تولید کود آلی در اصفهان

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علی دهنوی گفت: تورهای آموزشی بازدید از کارخانه پردازش پسماند و تولیدکود آلی ویژه خانواده ها و بانوان علاقمند آغاز برگزارشده است.

وی با اعلام این خبر توضیح داد: با هدف افزایش هر چه بیشتر آگاهی و دانش شهروندان در زمینه مدیریت و پردازش پسماند و تغییر در نگرش آن ها، سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با همکاری فرهنگسراها در نظر دارد برنامه بازدید از کارخانه را برای علاقمندان برگزار کند.

یکشنبه 13 مرداد 1398 15:49
روزانه به طور متوسط حدود 12 تن پسماند پزشکی در اصفهان تولید می‌شود

روزانه به طور متوسط حدود 12 تن پسماند پزشکی در اصفهان تولید می‌شود؛ عددی که البته ثابت نیست و بسته به شرایط مختلف، بالا و پایین می‌رود و متغیر است؛ به گونه ای که ممکن است در یک بازه زمانی این عدد به زیر 10 تن و در زمان دیگر، به بالای 12 تن برسد

چهارشنبه 09 مرداد 1398 17:58
حذف نایلون در ۵۰۰ نقطه مختلف شهر

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از توزیع و نصب پوستر آموزشی در خصوص حذف نایلون و استفاده از کیسه‌های ‎پارچه ای در فروشگاه‌ها و مراکز فرهنگی، ورزشی و آموزشی سطح شهر با همکاری انجمن زیست محیطی صلح با طبیعت خبر داد

چهارشنبه 09 مرداد 1398 17:31
چگونه تولید پسماندهای خانگی را کاهش دهیم؟

اصل پنجاهم قانون اساسی این نکته را گوشزد می‌کند که مشارکت همگانی در حفظ محیط زیست برای نسل آینده وظیفه همه ما است و کوتاه‌ترین راه عملی کردن این موضوع، تولید کمتر زائدات مثل پسماندها است.

دوشنبه 07 مرداد 1398 13:28

صفحه‌ها